0 (312) 427 49 49 / 0 (312) 427 40 49

Kapadokya Turu (Günübirlik)

(Tuzgölü,Avanos,Çanak-Çömlek Atölyeleri,Zelve,Peri Bacaları,Üçhisar,Derinkuyu,Ihlara Vadisi)

Kapadokya Turu (Günübirlik)

Program

Değerli misafirlerimiz, sizleri 07.00 Çay Yolu Mesa Plaza (Koru Kent) önünden - 07.15 Söğütözü Ulusoy Terminali önünden - 07.30 Kızılay Mc Donalds önünden (Atatürk Bulvarı) alarak Gölbaşı , Koçhisar , Aksaray güzergahından Tuz Gölü’ne varıyoruz. İhtiyaç molası ve fotoğraf çekiminden sonra Kapadokya üçgeninin başladığı Hasan Dağı , Melendiz Dağı panoramik tanıtılarak Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Kapadokya’da durağımız Melendiz Irmağının oluşturduğu, muhteşem doğası ve vadiye oyulmuş kaya kiliseleri ile güvercinliklerin de bulunduğu Ihlara Vadisi olacak. Belisırma’da öğle yemeği molasından sonra Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne hareket ediyor ve düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehrine geliyoruz. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’ni seyretme ve fotoğraflama imkanından sonra Üç Güzeller, Göreme Kaya Kiliseleri , Göreme Açık Hava Müzesi ve Zelve Vadisi’ni geziyoruz. Daha sonra, Paşabağı’nda kısa bir yürüyüş yaparak, Avanos El Sanatları Merkezi‘ne hareket ve Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıyoruz. Çanak – Çömlek Atölyesi’nde gösteri, çay-kahve ikramı ve alışveriş yapıldıktan sonra akşam yemeği için serbest zaman( Seyyah han tavsiye edilir) ve Ankara’ya hareket ediyoruz. Kırşehir, Kırıkkale üzerinden gerekli molalar verilerek Ankara’ya varıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Ulaşım • Araç içinde kahvaltı • Öğle yemeği • Profesyonel rehberlik hizmetleri • EFC Turizm refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kişisel harcamalar • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri • Akşam yemeği • Yemeklerde alınan içecekler

Çıkış Rotası: Ankara - Aksaray (235 km) -Aksaray – Ihlara Vadisi (40 km)- Bölge İçi Gezileri (135 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 410 Km Dönüş Rotası: Avanos – Kırşehir (98,2km)-Kırşehir- Ankara (189 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 287 Km Toplam Tur Mesafesi: 697 Km Ankara’ya Varış Saati: 22.00 NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, otobüs, midibüs veya minibüs araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. TALEP 20 KİŞİDEN AZ OLDUĞU TAKDİRDE TUR İPTAL EDİLİR. DİKKAT: Bu tur sirküleri yayımlandığı 1 Nisan 2017 Cumartesi tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İklim

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir (320 mm).

T : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49 - F : 0 (312) 427 48 49

M :

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen® Yazılım