0 (312) 427 49 49 / 0 (312) 427 40 49

Kastamonu-Safranbolu Turu (Konaklamalı)

Kastamonu-Safranbolu Turu (Konaklamalı)

Program

Sabah 07:00 ‘de Sıhhıye ATATÜRK LİSESİ önünden UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI listesinde yer alan Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Eski Çarşı’ya, Bağlar Mevkii’nden Safranbo-lu’nun yazlık kısmından geçerek Hıdırlık Tepesi’ne doğru ilerliyoruz. Hıdırlık tepesinden Safran-bolu manzarasını fotoğrafladıktan sonra Kaymakamlar Müze Evi’ne doğru yürüyoruz. Tarih kokan Safranbolu sokaklarında yürüyüp kaymakamlar evini gezdikten sonra bahçesinde safranlı çayımızı içmek için mola veriyoruz. Molamızın bitiminde 400 yıllık Cinci Han’ı görmek için gezimize devam ediyor ve bu durağımızdan sonra Sadrazam İzzet Mehmet Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Safranbolu’nun en güzel çarşılarından biri olan Demirciler çarşısını geziyoruz ve Osmanlı tünellerini de görme fırsatımız oluyor, sonrasında 400 yıllık bir çarşı olan Arasta (yemeniciler) çarşısını geziyoruz. Ardından Osmanlı tarihinin önemli isimlerinden olan Köprülü Mehmet Paşa’nın ismini alan Köprülü Mehmet Paşa Camii’ni ziyaret ediyor ve ayrıca avlusunda tarihi güneş saatini görme fırsatını buluyoruz. Buradan 5-6 km ilerideki Bulak Mencilis Mağarasına gidiyoruz. Mağa-raya aracımızın ulaştığı son noktadan itibaren yürüyerek çıkacağız. 150 metrelik kısmı basamaklar-dan çıkış şeklindedir. Daha sonra Tokatlı Kanyonu üzerinde inşa edilen Kristal Teras'a gide-ceğiz. Yüksekliği 80 metre, genişliği 11 metre olan teras ve yanında bulunan İncekaya Su Kemeri 'ni görüyoruz.Bu gezimizin ardından Yörük Köyü’ne gidiyor ve Sipahioğlu Konağı, yunak ve sokakların gezilmesinden sonra Kastamonu’ya dönüyoruz. Konaklama Kastamonu’daki otelimizde.

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 09:00’da Kastamonu gezimize başlıyoruz. 19. yy' da hakim bir tepede yapılmış olan 12 metre yüksekliğindeki saat kulesini ve ardından 12. Yy 'da Kom-menler tarafından inşa edilen 155 metre yüksekliğindeki Kastamonu Kalesi'ni görüyoruz. Hükümet Konağı ve Şerife Bacı Anıtını gördükten sonra Nasrullah Cami ve Köprüsünü geziyoruz .Mimar Vedat TEK Kütür ve Sanat merkezi, Şeyh Şaban-ı Veli Külliyesi ve Vakıf Müzesi ,Etnoğrafya Müzesi, Liva Paşa Konağı,İsmail Bey Külliyesi, Kasaba köyü Mahmut Bey camii(UNESCO Dünya Kültür Mirası adayı) gideceğimiz yerler arasında. Kısa bir dinlenmeden sonra Ankara’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor.(17:00-20:30)

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Ulaşım • 1 Gece Oda – kahvaltı Konaklama • Araç içinde sabah kahvaltısı • Araç içi ikram • Profesyonel rehberlik hizmetleri • EFC Turizm refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kişisel harcamalar • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri • Öğle ve Akşam yemeği • Yemeklerde alınan içecekler

Çıkış Rotası: Ankara - Gerede - Eski Pazar - Safranbolu (234KM) - Kastamonu(109KM) - Bölge İçi Gezileri (115KM) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 458 Km Dönüş Rotası: Kastamonu - Ankara (189 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 647 Km Ankara’ya Varış Saati: 20.30

Notlar

1 - Turlarımızda kişi sayısına göre, otobüs, midibüs veya minibüs araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. 2 - TALEP 20 KİŞİDEN AZ OLDUĞU TAKDİRDE TUR İPTAL EDİLİR.

Dikkat

Bu tur sirküleri yayımlandığı 11 Mayıs 2017 Perşembe tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

T : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49 - F : 0 (312) 427 48 49

M :

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen® Yazılım