0 (312) 427 49 49 / 0 (312) 427 40 49

Konya Turu (Günübirlik)

Konya Turu (Günübirlik)

Program

Sabah saat 07.00’de Sıhhıye Sezenler caddesi ATATÜRK Lisesi önünden Konya ‘ya hareket ediyoruz. Yolda araç içinde kahvaltımızı alıyoruz. Gölbaşı yol güzergahından gerekli molalar ile Konya’ya varış. İlk ziyaret edeceğimiz yer olan Karatay Medresesi ve İnce Minareli Cami’nin bahçesini gezeceğiz. Alaeddin Tepesi’ne çıkarak Alaeddin Camisini görüyor ve buradan öğle yemeği için CEMO Etli ekmek Nalçacı’ya gidiyoruz. Yemekten sonra ziyaret edeceğimiz yer Gül Bahçesi , Mevlana Müzesi ve Yeşil Türbe. Mevlana Müzesinin bulunduğu Mevlevi Dergahı’nın iç avlusundaki Çilehane, Mutfak(Matbah), Şadırvan , Selsebil , Türbeleri geziyor ve fotoğrafladıktan sonra Dergah’ın içine giriyoruz. İlk bölüm Tilavet Odası ; hat sanatı ile yazılmış pano ve tabloları göreceğiz. İkinci bölüm Huzur-u Pir; Mevlana Celaleddini Rumi , Bahaeddin Veled ve dönemin önemli Mevlevi bilginlerinin bulunduğu (dışarıdan görünen) Yeşil Kubbe ziyaret edilecek. Üçüncü bölüm Semahane ; 12.-18.yy’lar arasında yapılmış dokuma ,keçe , deri ve ahşap eserler, Mevlevi müzik aletleri bölümünü geziyoruz .Dördüncü bölüm mescit ; bugün el yazması eserlerin sergilendiği bölümdür. Dördüncü bölümden sonra avluya çıkıyoruz ve Mevlana Müzesinden ayrılıyoruz. Mevlana Müzesi’nden sonra Şerafettin Bey Camisi önünden geçerek, Şems’i Tebrizi Camisine gidiyoruz. Şems Türbesi cami içindedir. Şems’i Tebrizi, Mevlana’nın akıldaşı, yoldaşı ve sırdaşı olup, hayatında çok önemli bir dönüm noktasıdır. Alışveriş için kısa bir serbest zamanımız olacak. Serbest zamandan sonra Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ile Gölbaşı üzerinden Ankara’ya ulaşıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Ulaşım • Araç içinde kahvaltı • 1 Öğle Yemeği • Profesyonel Rehberlik Hizmeti • EFC Turizm Refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Müze Yeri Giriş ücretleri • Yemekte alınan içecekler

Yemekler

• Araçta Kahvaltı (7 çeşit, meyve suyu) • CEMO Etli ekmek Nalçacı’da etli ekmek ,salata ,tatlı, su, ve ayran.

Çıkış Rotası: ANKARA – Gölbaşı-Kulu-Cihanbeyli–KONYA Toplam Kat Edilecek Mesafe: 265 Km Dönüş Rotası: KONYA - Cihanbeyli -Kulu– Gölbaşı - ANKARA Toplam Kat Edilecek Mesafe: 265 Km Toplam Tur Mesafesi: 530 Km (Şehir içi mesafeler hariç) NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, otobüs, midibüs veya minibüs araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. TALEP 20 KİŞİDEN AZ OLDUĞU TAKDİRDE TUR İPTAL EDİLİR. DİKKAT: Bu tur sirküleri yayımlandığı 1 Nisan 2017 Cumartesi tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

T : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49 - F : 0 (312) 427 48 49

M :

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen®