0 (312) 427 49 49 / 0 (312) 427 40 49

Turizm

Turizm

Program

Değerli misafirlerimiz, sizleri 07.00 Çay Yolu Mesa Plaza (Koru Kent) önünden ; 07.15 Söğütözü Ulusoy Terminali önünden , 07.30 Kızılay’da GAMA İş Merkezi önünden (Atatürk Bulvarı) alarak Gölbaşı güzergahından Tuz Gölü’ne varıyoruz. İhtiyaç molası ve fotoğraf çekiminden sonra Melendiz Irmağının oluşturduğu, muhteşem doğası ve vadiye oyulmuş kaya kiliseleri ile güvercinliklerin de bulunduğu Ihlara Vadisine varıyoruz. Yılanlı ve Ağaçaltı kiliselerini görmek üzere vadiye iniyoruz. Belisırma’da öğle yemeği için serbest zamandan sonra volkanik bir arazi üzerinde bulunan Narlı Gölü görüyoruz. Buradan Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne hareket ediyor ve düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehrine geliyoruz. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Buradan Ürgüb’e gidiyor ve Asmalı Konağı fotoğrafladıktan sonra halı mağazasına uğruyoruz. Alışveriş yapıldıktan sonra otelimize hareket, serbest zaman ve otelimizde akşam yemeği.

Sabah kahvaltımızı takiben eşyalarımızı alıyor ve otelimizden ayrılarak Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesi’ni seyretme ve fotoğraflama imkanından sonra kaya içine oyulmuş manastırlar, şapeller yemekhaneler, mutfak ve yaşam alanlarını barındıran Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret ile Üç Güzeller, Göreme Kaya Kiliseleri ve Zelve Vadisi’ni geziyoruz. Daha sonra, Paşabağı’nda kısa bir yürüyüş yaparak mantar peri bacalarını görüyoruz. Çanak çömleği ile meşhur Avanos’da Avanos El Sanatları Merkezi ve Onyx taş atölyesine hareket ve gösteri, çay-kahve ikramı ve alışveriş yapıldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman(Testi kebabı için Seyyahhan tavsiye edilir). Yemekten sonra eşsiz güzellikteki Hacıbektaş dergahını gezmek için Hacıbektaş’a gidiyoruz. Geziyi müteakiben Kırşehir, Kırıkkale üzerinden gerekli molalar verilerek Ankara’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizle tekrar görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• 1 Gece Yarım pansiyon konaklama(Oda-kahvaltı-akşam yemeği) • Araçta kahvaltı (ilk gün) • Ulaşım • Profesyonel rehberlik hizmetleri • Mesleki Sorumluluk Sigortası • EFC Turizm refakati

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Kişisel harcamalar • 1 Akşam yemeği • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri • Öğle yemekleri • Otelde alınan içecekler- minibar

Çıkış Rotası: Ankara - Aksaray (235 km) -Aksaray – Ihlara Vadisi (40 km)- Bölge İçi Gezileri (135 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 410 Km Dönüş Rotası: Avanos – Kırşehir (98,2km)-Kırşehir- Ankara (189 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 287 Km Toplam Tur Mesafesi: 697 Km Ankara’ya Varış Saati: 22.00 NOT: 1- Turlarımızda kişi sayısına göre, otobüs, midibüs veya minibüs araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır. 2- TALEP 20 KİŞİDEN AZ OLDUĞU TAKDİRDE TUR İPTAL EDİLİR. DİKKAT: Bu tur sirküleri yayımlandığı 1 Nisan 2017 Cumartesi tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

İklim

Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir (320 mm).

T : 0 (312) 427 49 49 - 0 (312) 427 40 49 - F : 0 (312) 427 48 49

M :

Cinnah Caddesi No : 31/B11 Çankaya / Ankara

Copyright © 2016 EFC Organizasyon Tanıtım Turizm ve Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır. | İnternet sitemizdeki görseller lisanslıdır.
Design By Cogen® Yazılım